Super League: Με Παναθηναϊκό η πρεμιέρα της Ξάνθης το Σάββατο 25.8 για το νέο πρωτάθλημα

Έγινε σήμερα η κλήρωση της Super League με το πρώτο ντέρμπι να διεξάγεται στην 4η αγωνιστική με την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΑΕΚ.
Η σέντρα του πρωταθλήματος της σεζόν 2018/19, θα γίνει το διήμερο 25 και 26 Αυγούστου.
Η πρώτη αγωνιστική της Super League
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Άρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΛ
Τα ντέρμπι της Super League
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: 4η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: 5η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός: 6η αγωνιστική
Άρης – ΠΑΟΚ: 7η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: 8η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: 9η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: 10η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: 19η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: 20η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΑΕΚ: 21η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Άρης: 22η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: 23η αγωνιστική
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: 24η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: 25η αγωνιστική
Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου
1η αγωνιστική
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Λαμία-Αρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Λαμία
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-ΑΕΛ
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λαμία-Ατρόμητος
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-Λεβαδειακός

4η αγωνιστική
Ξάνθη-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Παναιτωλικός-Λαμία
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

5η αγωνιστική
ΟΦΗ-ΑΕΚ
Λαμία-Ξάνθη
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Ατρόμητος
Αρης-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική
Λαμία-ΟΦΗ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Ξάνθη-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Αρης
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
ΑΕΛ-Λαμία
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Αρης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική
ΑΕΛ-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Λεβαδειακός
ΑΕΚ-Αρης
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος-Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Αρης-Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Παναιτωλικός

10η αγωνιστική
Λεβαδειακός-ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης-Αρης
ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Λαμία-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

11η αγωνιστική
ΟΦΗ-Αρης
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Λαμία
Παναιτωλικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Ξάνθη

12η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Αρης-Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ξάνθη

13η αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Αρης
Πανιώνιος-Λεβαδειακός
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Ξάνθη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λαμία

14η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Αρης-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λαμία

15η αγωνιστική
ΟΦΗ-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Αρης
ΑΕΚ-Λεβαδειακός
Λαμία-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός-ΑΕΛ